Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława, Działdowo: Posiadali narkotyki. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem

Iławscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Jeden z nich to 50-letni mieszkaniec Łodzi, a drugi to 15–latek z Iławy. Starszemu – który nie po raz pierwszy odpowie za to przestępstwo - grozi 4,5 roku więzienia. Młodszy będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Przed sądem odpowie także 18-latek, którego z narkotykami zatrzymali policjanci z Działdowa.

Iława

Iławscy policjanci uzyskali informację, że pewien 50–latek może posiadać przy sobie narkotyki. Posiadając rysopis mężczyzny zatrzymali go na jednej z ulic. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 50–latek posiada przy sobie cztery zawiniątka, których zawartość została zbadana narkotestem. Policjanci ustalili, że jest to amfetamina. Mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna znalazł się w takiej sytuacji.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. W warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) zagrożenie wysokością kary wzrasta o połowę. Więc w tym przypadku może ona osiągnąć czas 4,5 roku pozbawienia wolności.

Koleją osobę posiadającą narkotyki zatrzymali iławscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego. Funkcjonariusze zauważyli grupę młodych osób, z który jedna schowała coś do ust. Z uwagi na podejrzenie popełnienia czynu zabronionego policjanci postanowili wylegitymować młodych mężczyzn. Kiedy podchodzili do nich wyczuli zapach palonej marihuany. W trakcie czynności okazało się, że jeden z uczestników spotkania posiadał przy sobie susz roślinny oraz szklaną lufkę. Po wykonaniu badania narkotestem okazało się, że susz roślinny jest to marihuana. 15–latek oświadczył, że znalazł ją, chciał spróbować jak smakuje i jak się będzie później czuł.

Młody mieszkaniec gminy Iława w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Działdowo

Wczoraj (30.09.2017) policjanci działdowskiej prewencji podczas służby na terenie Działdowa, na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli młodego mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył kroku i zaczął się oddalać. Policjanci podążyli za nim i postanowili go wylegitymować. Mężczyzną tym okazał się 18-letni mieszkaniec Działdowa. Podczas policyjnej kontroli z kieszeni spodni chłopak wyrzucił jakieś rzeczy. Policjanci natychmiast sprawdzili, co to jest i okazało się, że jedna z nich, to woreczek we wnętrzu którego znajdowało się 7 pakunków w foliowych torebeczkach z zawartością białego proszku. Policjanci znalezisko zabezpieczyli, a chłopaka przewieźli na komendę celem wyjaśnienia. Zawarty w torebeczkach materiał okazał się amfetaminą.

Działdowianin odpowie teraz za posiadanie narkotyków, które stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

(JK/JN/TM)

Powrót na górę strony