Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku podczas koszenia trawy

Lidzbarscy policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło na terenie gm. Lubomino. Podczas koszenia trawy element kosiarki zaczepił odzież 65-latka doprowadzając do złamania kości ramienia i urazu nogi mężczyzny. Poszkodowany mieszkaniec gminy został przetransportowany przez załogę pogotowia lotniczego do szpitala w Olsztynie.

Do wypadku doszło wczoraj (27.09.2017) po godz. 18:00 w jednej z posiadłości na terenie gminy Lubomino. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 65-latek kosił trawę. W pewnym momencie mężczyzna, prawdopodobnie nie wyłączając silnika, znalazł się w pobliżu wałka odbioru mocy, który wciągnął jego ubranie. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał urazu szarpanej rany przedramienia. Poważnie ranny mieszkaniec gminy został przetransportowany przez załogę lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Olsztynie. Mężczyzna doznał urazu nogi i ma złamaną kość ramienia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W chwili obecnej policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci przypominają!

Przy wykonywaniu nawet prostych prac polowych lub porządkowych na swoich posesjach, w pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Aby koszenie trawy przy użyciu różnych urządzeń było w pełni bezpieczne, należy się do niego przygotować pod każdym względem. Pierwszym istotnym krokiem jest odpowiedni ubiór. Ubranie, w którym kosimy trawę nie powinno być zbyt luźne i posiadać zwisających elementów. Należy pamiętać o tym, że koszenie trawy należy wykonywać wyłącznie w warunkach dobrej widoczności. Przy każdorazowej ingerencji w elementy maszyny – wymianie czy regulacji bezwzględnie wyłączamy silnik czy w przypadku urządzeń odłączamy źródło zasilania.

(MK/TM)

Powrót na górę strony