Ostróda: Zawody kobiet służb mundurowych i ratowniczych w biegu przełajowym na dystansie 5 km

W Morągu odbyły się I Zawody Służb Mundurowych i Ratowniczych Kobiet w biegu przełajowym na dystansie 5 km. Do rywalizacji na terenie przyległym do morąskiego stadionu stanęło 12 uczestniczek reprezentujących Policję, Areszt Śledczy, Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną oraz Polskie Czerwony Krzyż.

I Zawody Służb Mundurowych i Ratowniczych Kobiet w biegu przełajowym, które odbyły się w niedzielę (24.09.2017) w Morągu dostarczyły zarówno zawodniczkom jak i przybyłym gościom wielkich emocji. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie oraz Areszt Śledczy w Ostródzie przy wsparciu Stowarzyszenia IBiON. Do walki o podium stanęło 12 kobiet ze służb mundurowych i ratowniczych. Były to funkcjonariuszki Policji, Aresztu Śledczego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zawodniczki miały do pokonania 5 km kilometrów. Trasa przebiegała dookoła Parku Miejskiego w Morągu. Każda z kobiet biorących udział w zawodach musiała przebiec 4 okrążenia wokół parku po dość zróżnicowanym terenie. Najszybszą okazała się st. asp. Magdalena Zielińska z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, która jako pierwsza dobiegła do mety z czasem 21:51. Za nią z czasem 24:27 do mety dotarła funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie sierż. szt. Romualda Szulim. Trzecie miejsce na podium zajęła Marlena Kasperek-Grabowska z Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie, która swój bieg zakończyła z czasem 28:14.