Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo / Rybno: Szczęśliwy finał poszukiwań 72-letniej mieszkanki Rybna

Policjanci z Rybna, Działdowa i Lidzbarka uczestniczyli w poszukiwaniach mieszkanki Rybna. Kobieta wyszła z domu i nie wróciła do późnego wieczora. Zaniepokojony nieobecnością matki syn zwrócił się o pomoc do policji. Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej kobietę odnaleziono całą i zdrową w lasku niedaleko miejsca zamieszkania.

O zaginięciu kobiety policję poinformował syn w piątek (22.09.2017), po tym jak 72-latka wyszła z domu około godz. 16:00 i do późnych godzin wieczornych nie powróciła do miejsca zamieszkania, jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Z uwagi na problemy z pamięcią i cukrzycę, na które cierpi kobieta, wszczęto poszukiwania kategorii I za zaginioną. W poszukiwaniach obok funkcjonariuszy policji uczestniczyło, m. in., 6 zastępów straży pożarnej z Działdowa, policyjny pies tropiący oraz funkcjonariusze straży granicznej z kamerą termowizyjną. Przeszukano obszar przyległy do domu, pobliskie obejścia i tereny znajdujące się w promieniu kilku kilometrów od miejsca zamieszkania kobiety.

Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej 72-latka została odnaleziona nad ranem (23.09.2017) w lesie znajdującym się niedaleko jej domu. Całą i zdrową staruszkę przekazano pod opiekę rodzinie.

(JN/TM)

Powrót na górę strony