Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Kętrzyn: Znecali się nad najbliższymi, trafili do aresztu

Ostródzki sąd przychylił się do prośby prokuratora i zatrzymał 48-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją konkubiną. Mężczyzna spędzi w areszcie 3 miesiące.Tyle samo czasu w areszcie spędzi sprawca przemocy domowej z Kętrzyna. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną i matką. 50-latek już wcześniej był karany za to samo przestępstwo. Teraz może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Ostróda:

W piątek (15.09.2017 r.)  ostródzki sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 48- letni mieszkaniec Ostródy trafi tymczasowo do aresztu na trzy miesiące. Jak ustalili mundurowi 48-latek znęcał się nad swoją partnerką od dłuższego czasu. Wszczynał awantury, podczas których używał słów wulgarnych, szarpał i uderzał. O wszystkim policjantów powiadomiła pokrzywdzona. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał zarzut znęcania się nad swoją konkubiną.

O wysokości kary zadecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn:

W  minioną środę (13.09.2017) kętrzyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Srokowo. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że pijany 50-latek nie pierwszy raz awanturuje się, wymusza pieniądze, ubliża oraz grozi pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu.
Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy takie zachowania nie były incydentalne – trwały od kilku miesięcy, lecz z biegiem czasu powtarzały się i przybierały na sile. Okazało się również, że 50-latek był już karany sądownie za to samo przestępstwo.
W miniony piątek na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo znęcania się w warunkach tzw. recydywy kodeks karny przewiduje karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

(rs/ep/rj)

                                                                                                                            

Powrót na górę strony