Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Areszt wobec 21-letniej mieszkanki Giżycka za groźby pobicia i kradzież z włamaniem

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 21-latki. Kobieta groziła swojej znajomej pobiciem w celu zmuszenia jej do zwrotu 150 złotych oraz wyłamała drzwiczki segmentu w mieszkaniu pokrzywdzonej, skąd zabrała zegarek o wartości 100 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności.

21-latka już wcześniej dopuszczała się przestępstw, za które sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Pomimo skierowania wobec niej aktu oskarżenia, młoda kobieta ponownie weszła w konflikt z prawem. Jak wynika z zebranego materiału już wcześniej groziła swojej znajomej pobiciem w celu zmuszenia jej do zwrotu pieniędzy w kwocie 150 złotych. Ponownie 15 września b.r., po wtargnięciu do mieszkania pokrzywdzonej, groziła jej pobiciem oraz przy użyciu śrubokręta zniszczyła zamek w drzwiczkach segmentu i zabrała z niego zegarek o wartości 100 złotych.

Na podstawie zebranego materiału oraz przyznaniu się 21-latki do popełnienia przestępstwa, sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca.  

 

(ich/rj)

 

 

 

 

Powrót na górę strony