Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Szczęśliwy finał poszukiwań 52-letniej mieszkanki Ełku

Pewna 52-latka wyszła z domu na spacer do lasu i zabłądziła. Na szczęście miała przy sobie telefon. Gdy zaczęło brakować jej sił i wciąż nie mogła odnaleźć drogi, z opresji wybawili ją ełccy policjanci. Funkcjonariusze odnaleźli ją stojącą po kolana w leśnych mokradłach. 52-latka była wystraszona, przemoczona i nie dawała rady iść o własnych siłach. Policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

W środę (06.09.2017) do oficera dyżurnego ełckiej jednostki zadzwoniła przestraszona kobieta z prośbą o pomoc. Powiedziała, że wyszła na spacer do lasu, zgubiła się i nie potrafi wrócić do domu. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Dokładnie przeczesywali okoliczny las i łąki w okolicy wskazanej przez kobietę. Teren poszukiwań był bardzo trudny, ponieważ występują tam rozległe bagna, a grunt w wielu miejscach jest wyjątkowo podmokły i grząski. Do poszukiwań użyto także tropiących psów służbowych.
Na szczęscie policjanci już po upływie około 30 minut od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej znaleźli kobietę w lesie, stojącą po kolana w bagnie. 52-latka była przemoczona i wystraszona. Skarżyła się, że jest jej zimno, a z uwagi ma zmęczenie nie była nawet w stanie iść o własnych siłach. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Kobieta po zbadaniu została przewieziona do szpitala pod opiekę specjalistów.

Należy podkreślić, że nie bez znaczenia był w tym przypadku także fakt, że kobieta na spacer zabrała ze sobą telefon komórkowy. Dzięki temu mogła o swojej trudnej sytuacji poinformować służby ratunkowe. Pamiętajmy, aby szczególnie starsze osoby, które wybierają się na spacer lub grzybobranie do lasu, zabierały ze sobą telefon komórkowy. Może się on okazać ostatnią deską ratunku w sytuacji zgubienia drogi powrotnej.

(AJ/TM)

  • zdjęcia z akcji poszukiwawczej #4
  • zdjęcia z akcji poszukiwawczej #5
  • zdjęcia z akcji poszukiwawczej #6
Powrót na górę strony