Iława: Pierwsze miejsce w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie reprezentując gminę Iława wzięli udział w Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W ostatni weekend na strzelnicy KS Garda Kaczory gm. Ostróda rywalizowało aż 27 trzyosobowych zespołów. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna policjantów z gminy Iława, drugie miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca gminę Orneta, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja gminy Ryn

W  miniony weekend na strzelnicy KS Garda Kaczory w gminie Ostróda odbyły się drużynowe Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Organizatorem zawodów był Klub Strzelecki GARDA Ostróda, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W zmaganiach strzeleckich udział wzięło 27 drużyn tj. 81 uczestników. Zawodnicy strzelali z karabinu centralnego zapłonu z odległości 50 m do tarczy nt23p  w postawie  stojącej oraz z pistoletu centralnego zapłonu z odległości 25 m do tarcz TS-4 w postawie  stojącej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najcelniej strzelali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie reprezentując gminę Iława w składzie: asp. szt. Kamil Stępniak, st. asp. Robert Mazurowski, st. sierż. Mateusz Szcześniak, którzy drużynowo zdobyli 485 punktów. Drugie miejsce zdobyła drużyna reprezentująca gminę Orneta, a na trzecim miejscu na podium uplasowała się reprezentacja gminy Ryn.

Dodatkowo st. asp. Robert Mazurowski zajął pierwsze miejsce strzelając z pistoletu centralnego natomiast asp. szt. Kamil Stępniak wywalczył dwa drugie miejsca w strzelaniu z karabinu centralnego oraz z pistoletu centralnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych strzeleckich sukcesów.