Ełk: Włamał się do sklepu. Wytropił go Wolf - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Włamał się do sklepu. Wytropił go Wolf

Policjanci zatrzymali 57-latka, który włamał się do sklepu i ukradł alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Niezwykle pomocny w działaniach okazał się Wolf – pies służbowy, który bezbłędnie doprowadził policjantów pod dom mężczyzny. Policjanci odzyskali skradziony towar, a 57-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego policjanci otrzymali od ekspedientki, która rano przyszła do pracy. Kobieta zobaczyła wyważone drzwi i porozrzucany towar.
Niezwłocznie po otrzymaniu informacji policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Na miejsce został także skierowany przewodnik z psem służbowym. Wolf po zwęszeniu śladów bezbłędnie wskazał drogę ucieczki sprawcy i doprowadził policjantów w okolice jego domu, gdzie mężczyzna spał.
Policjanci kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że 57-latek nocą wyważył drzwi do sklepu, dostał się do wnętrza i dokonał kradzieży. Mężczyzna ukradł alkohol, papierosy, słodycze i wiele artykułów spożywczych. Straty wstępnie zostały oszacowane na 1.000 złotych. Łupy z kradzieży policjanci odnaleźli podczas przeszukania mieszkania 57-latka i przekazali je właścicielce sklepu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wolf to pies służbowy, który ze swoim przewodnikiem pracują w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku od 9 lat. Wykorzystywany jest w działaniach patrolowo-tropiacych. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. 2. miejsce w wojewódzkich eliminacjach do XIV Kynologicznych Mistrzostw Polski. W działaniach służbowych Wolf sprawdza się znakomicie. Do jego wcześniejszych sukcesów można zaliczyć szybkie odnalezienie starszego mężczyzny cierpiącego na chorobę Alzheimera, zatrzymanie w pościgu sprawcy kradzieży przewodów elektrycznych czy pomoc w zatrzymaniu sprawcy tzw. kradzieży na wyrwę.

(akdn/rj)

Powrót na górę strony