Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Kolejny w tym sezonie nietrzeźwy sternik wyeliminowany przez mikołajskich policjantów

Przed sądem stanie mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego zatrzymali policyjni wodniacy na jeziorze Mikołajskim. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości pływał skuterem wodnym. 34–letni sternik miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nie miał za to potrzebnych do kierowania uprawnień. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Sezon letni to czas wytężonej pracy mikołajskich wodniaków. Dzięki łodzi Sportis, policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości na jeziorach w rejonie Mikołajek. To pozwala im dbać o bezpieczeństwo wypoczywających zarówno nad wodą, jak i na wodzie. Dzięki temu też mikołajscy policjanci mogą skuteczniej eliminować nietrzeźwych amatorów sportów wodnych.

Do zdarzenia doszło w piątek (25.08.17 r.) tuż przed godziną 16.00 na jeziorze Mikołajskim. Patrol policji zatrzymał do kontroli sternika skutera wodnego. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy, wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich podejrzenia. Urządzenie wykazało, że 34– letni mieszkaniec Warszawy miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Niestety w dalszej kolejności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień sternika motorowodnego do kierowania tym sprzętem wodnym. Tego dnia 34-latek nie mógł już kontynuować swojego „rejsu”. Łodzią zaopiekował się trzeźwy sternik.

Dk/kw

Powrót na górę strony