Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Mając blisko 3 promile alkoholu wsiadł za kierownicę auta i uderzył w znak drogowy

Noc w policyjnym areszcie spędził 46-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany po tym, jak na rondzie uderzył w znak drogowy, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 3 promile w organizmie.

Policja nieustannie apeluje o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają i siebie i innych na niebezpieczeństwo.

W miniony czwartek ok. godz. 18.00 dyżurny kętrzyńskiej komendy został poinformowany, że na rondzie „Solidarności” w Kętrzynie przy ul. Mazowieckiej kierujący samochodem osobowym uderzył w znak drogowy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się że kierowca audi uderzył w znak drogowy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji świadków szybko udało się określić, kierunek ucieczki mężczyzny. Policjanci zatrzymali 46-letniego Sławomira S. na jednej z posesji, gdzie między garażami próbował ukryć uszkodzone auto. Kierowca w chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi miasta uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

Kierowco!

Picie alkoholu uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem, pogarsza koordynację ruchów, powoduje pogorszenie widzenia oraz zmniejsza szybkość reakcji. Przypominamy, że nie ma takiego poziomu alkoholu we krwi, który nie powodowałby zaburzeń. Nietrzeźwy użytkownik drogi stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale także dla innych ludzi. Pomyślmy nad konsekwencjami wcześniej, jak będzie wyglądało nasze życie i naszej rodziny, jeśli spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu i np. trafimy na kilka lub kilkanaście lat do zakładu karnego.
Pamiętajmy, że jedna sekunda, w której podejmiemy złą decyzję, będzie miała wpływ na całe nasze życie i naszych bliskich. Czy warto? Odpowiedź na to pytanie jest aż nadto oczywista.

Ep/kw

Powrót na górę strony