Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Małżeństwo przyłapane na kradzieży ubrań

Zarzut kradzieży zostanie przedstawiony małżeństwu, które chciało ukraść odzież w jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. Mężczyzna zdejmował z wieszaków t-shirty i przekazywał żonie, która chowała je w specjalnie przygotowanej do kradzieży torbie. Wszystko zauważył pracownik ochrony, który zatrzymał sprawców i powiadomił policję. Dzisiaj usłyszą oni zarzut kradzieży za który może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności

Wczoraj wieczorem (25.08.2017 r) doszło do kradzieży ubrań w jednej z galerii handlowych na terenie Olsztyna. Sprawcami przestępstwa było małżeństwo, które doskonale przygotowało się do nielegalnego procederu. Do kradzieży ubrań wykorzystali oni torebkę wyłożoną od środka specjalną taśmą i folią, tak aby uniknąć włączenia się alarmu na bramkach wyjściowych podczas opuszczania sklepu. Działając w ten sposób, małżeństwo próbowało ukraść odzież o wartości ponad 800 zł. 

26-letni mężczyzna, najpierw zdejmował z wieszaków koszulki, a następnie przekazywał je swojej 27-letniej żonie. Gdy stał na tzw. „czatach” jego żona chowała ubrania do specjalnie przygotowanej torebki. Ten nielegalny proceder na kamerach monitoringu obserwował pracownik ochrony. Kiedy para chciała opuścić sklep,  ochroniarz zatrzymał ich, a nastepnie powiadomił policję.

Małżonkowie, zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie przebywają do chwili obecnej. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszą zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Rp/kw

Powrót na górę strony