Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Przed lokalem pobili 21-latka – zostali zatrzymani

Za przestępstwo pobicia odpowie trzech mieszkańców Ostródy w wieku od 16 do 21 lat. Mężczyźni przed wejściem do jednego z ostródzkich lokali zaatakowali 21-latka. W wyniku doznanych obrażeń pokrzywdzony trafił do szpitala. Napastnicy zostali ujęci przez pracowników ochrony i przekazani policjantom. 17 i 21-latkowi grożą kary nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 sierpnia br. po północy przed jednym z ostródzkich lokali. 19-latek został zaatakowany przez trzech młodych mężczyzn, którzy do niego podbiegli i bez powodu zaczęli uderzać. O zdarzeniu policjantów powiadomili pracownicy ochrony, którzy interweniowali wobec grupy młodych osób. Trójka napastników została zatrzymana, natomiast pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Po wylegitymowaniu napastnikami okazali się mieszkańcy Ostródy w wieku 16-21 lat. Były to osoby znane ostródzkim policjantom z wcześniejszych czynów karalnych z ich udziałem. Jak się okazało, jeden z nieletnich był na ucieczce z ośrodka wychowawczego.

Na drugi dzień wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia. Za popełnione przestępstwo 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły jego kolega. Natomiast o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

jk/in

Powrót na górę strony