Kętrzyn: Znęcał się nad żoną - został aresztowany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Znęcał się nad żoną - został aresztowany

O trzymiesięcznym areszcie zdecydował kętrzyński sąd wobec 70-letniego sprawcy przemocy domowej. Już wcześniej za znęcanie się nad rodziną wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna jednak nie stosował się do zakazu i nachodził żonę. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Kętrzyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek do kętrzyńskich policjantów zadzwoniła jedna z mieszkanek gminy Kętrzyn. Kobieta  poinformowała, że jej mąż groził jej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 70-latek wyzywał kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona  w obawie o swoje życie i zdrowe poprosiła  o pomoc policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że wobec mężczyzny toczy się postępowanie karne za znęcanie nad żoną i nie stosuje się on do środków zapobiegawczych wydanych przez prokuratora. Mężczyzna miał zakaz kontaktowania się i zbliża do pokrzywdzonej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju kobiety, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, wczoraj sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Kętrzyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

md/in

Powrót na górę strony