Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zabezpieczyli blisko 180 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Purda. W jego mieszkaniu znaleźli blisko 180 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatkowego w tym przypadku wynosi ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Purda może w swoim domu przechowywać duże ilości nielegalnych papierosów. W miniony weekend pojechali pod wskazany adres. W wyniku przeszukania mieszkania 54-latka znaleźli blisko 9 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, co daje blisko 180 tysięcy sztuk nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 150 tysięcy złotych.

54-letni mieszkaniec gminy Purda został zatrzymany i usłyszał zarzut. Po czynnościach został zwolniony do domu. Czeka go teraz rozprawa w sądzie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ab/in

  • Zabezpieczone nielegalne wyroby tytoniowe
    Zabezpieczone nielegalne wyroby tytoniowe
Powrót na górę strony