Ostróda: 47-latek odpowie za kradzież elementów z budowy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: 47-latek odpowie za kradzież elementów z budowy

Policjanci z Ostródy zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzież płyt z terenu budowy drogi krajowej S-7. Poszkodowana firma wyceniła straty na kwotę 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które podejrzany przechowywał w garażu. Mieszkaniec gminy Grunwald usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ostródy o kradzieży zostali powiadomieni we wtorek rano (01.08.2017). Według przedstawiciela firmy z terenu budowy miały ginąć płyty wykonane ze specjalnego tworzywa. Zgłaszający wcześniej zauważył jednego z pracowników, podczas załadunku tych elementów do swojego samochodu.

Podczas przeszukania okazało się, że 47-latek w garażu ma ich więcej. Część płyt wykorzystał na obudowanie tego samego garażu. 47-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Do sprawy został też zatrzymany jego kolega, który pomagał mu podczas załadunku i przewozu płyt. Poszkodowana firma wyceniła straty na kwotę 2 tysiące złotych.

Następnego dnia tylko jeden z nich usłyszał zarzuty. 47-latek jest podejrzany o kradzież elementów z budowy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony