Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Kradli, a łupy sprzedawali w lombardach - zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Bartoszyc, którzy ukradli 2 kosiarki do trawy. Jedną sprzedali w bartoszyckim lombardzie, kolejną w oddalonym o 24 km Lidzbarku Warmińskim. Jak się okazało, od stycznia br., ukradli jeszcze rower górski o wartości ponad 2.000 złotych oraz piłę mechaniczną. Teraz za przestępstwa, które popełnili odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z bartoszyckiego wydziału kryminalnego wykonując szereg czynności, w tym operacyjnych, ustalili, kto stoi za kradzieżą wartej 1500 złotych kosiarki do trawy. Do jej kradzieży doszło w nocy z 22 na 23 czerwca br. Odnaleziono ją w lombardzie w Lidzbarku Warmińskim. Okazało się, że ci sami mężczyźni ukradli też inną kosiarkę do trawy, którą również odzyskano, tym razem w Bartoszycach. 

Dwaj mieszkańcy Bartoszyc zostali zatrzymani w poniedziałek i noc spędzili w policyjnym areszcie. We wtorek usłyszeli zarzut kradzieży kosiarki wartej 1500 złotych. Obaj mężczyźni przyznali się, że wspólnie ukradli kosiarkę. Wyjaśnili również okoliczności innych kradzieży, tj. kolejnej kosiarki oraz roweru górskiego. Ponadto jeden z nich, 26-latek przyznał, że w połowie lipca br. ukradł swojej cioci piłę mechaniczną, którą też sprzedał w miejscowym lombardzie. Tuż po jego przesłuchaniu policjanci odnaleźli piłę i ją zabezpieczyli. Jak ustalono, właścicielka piły była zdziwiona, że doszło do takiej kradzieży. O tym fakcie dowiedziała się od policjantów. Jak później powiedziała policjantom, nie zawiadamiała o kradzieży, bo nie była pewna, czy jej piła gdzieś się nie "zapodziała". Mieszkanka Bartoszyc była wyraźnie zaskoczona i zadowolona z jej odzyskania. Z uwagi na pokrewieństwo z 26-letnim sprawcą, nie złożyła wniosku o jego ściganie.

Obaj mieszkańcy Bartoszyc będą mieli przestawione koleje zarzuty kradzieży, do których już się przyznali.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

mk/in

 

  • Odzyskana kosiarka
    Odzyskana kosiarka
Powrót na górę strony