Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Wzięli pożyczkę na fałszywe zaświadczenie. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcom Iławy. 34-latka zaciągnęła kredyt, wprowadzając w błąd bank co do zamiaru spłaty zobowiązania jak i danych osoby zawierającej pożyczkę. Okazała zaświadczenie o pracy, które wystawił jej 46 – letni znajomy. Kiedy drugi raz próbowała wziąć pożyczkę, a zaświadczenie nie przeszło weryfikacji, okazało się, że było fałszywe.

Policjanci z Posterunku Policji w Kisielicach wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom Iławy. Z ustaleń śledczych wynika, że 34-latka zawarła umowę pożyczki gotówkowej. Aby było to możliwe, przedłożyła w banku zaświadczenie o zatrudnieniu w jednej z warszawskich firm i wysokości dochodów. Zaświadczenie okazało się fałszywe. Straty, jakie poniósł bank to prawie 18 tys. zł.

Funkcjonariusze prowadzący dochodzenie rozpytali zgłaszającego i przesłuchali świadków. Okazało się, że mieszkanka Iławy trzy tygodnie później próbowała ponownie wziąć pożyczkę gotówkową w tym samym banku, jednak nie osiągnęła zamierzonego celu z uwagi na negatywny wynik weryfikacji przedłożonych danych. Policjanci podczas prowadzonego postępowania ustalili, że fałszywe zaświadczenie o pracy wystawił kobiecie jej 46 -letni znajomy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać 34-latkę i jej znajomego. Mieszkańcy Iławy usłyszeli zarzuty.

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności

(jk/rj)

 

Powrót na górę strony