Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Kierowco! Zwolnij! Zmienna pogoda zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń na drodze

Czasem słońce, czasem deszcz – niestety tegoroczne lato serwuje nam bardzo zmienną pogodę , co może powodować dodatkowe utrudnienia podczas prowadzenia auta. Opady powodują, że na drogach jest ślisko, a przebijające się słońce może oślepiać kierowców. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, aby niebezpiecznych i tragicznych zdarzeń drogowych było jak najmniej.

Podróżując naszym pojazdem zawsze musimy pamiętać o zasadach ruchu drogowego. Nie o wszystko można winić pogodę, gdyż większość zdarzeń drogowych odbywa się przy dobrych warunkach atmosferycznych i pięknym słońcu. Jednak należy pamiętać, że nagła zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także poważną zmianę warunków drogowych.

Olsztyn / Olsztynek: Tragiczny w skutkach wypadek. Młody kierowca zginął na miejscu

Do tragicznego zdarzenia na drodze doszło wczoraj (26.07.2017) około godz. 17:00 na trasie Łęguty - Zaskwierki (gm. Gietrzwałd). Według wstępnych ustaleń kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że 21- latek zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Iława: Czołowo zderzył się z TIR-em

Także wczoraj po godz. 14:00 w Jędrychowie 34 – latek kierujący renaultem na łuku drogi przebiegającym w prawo nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego wprowadził pojazd w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z tirem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi. 34-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowych został ukarany mandatem.

 

 • Miejsce wypadku w pow. iławskim #1
  Miejsce wypadku w pow. iławskim #1
 • Miejsce wypadku w pow. iławskim #2
  Miejsce wypadku w pow. iławskim #2
 • Miejsce wypadku w pow. iławskim #3
  Miejsce wypadku w pow. iławskim #3

 

Kętrzyn: W wypadku ucierpiały 25-latka oraz 3-letnia dziewczynka

Środa nie była także szczęśliwa dla 25-latki kierującej osobowym Peugotem. Około godz. 11:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skierki w gminie Barciany na drodze wojewódzkiej nr 591. Z informacji wynikało, że pojazd uderzył w przydrożne drzewo i jedna osoba jest zakleszczona w aucie. Na miejsce natychmiast wysłane zostały służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Peugeot 206 na prostym odcinku drogi zjechała na prawe pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. W pojeździe podróżowała także 3-letnia dziewczynka. Nieprzytomną 25-letnią kierującą z obrażeniami ciała przewieziono do Wojewódzkiego Szpitala w Olsztynie. Dziecko natomiast zostało przewiezione do szpitala w Biskupcu. Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego.

 

 • Miejsce wypadku w gm. Barciany #1
  Miejsce wypadku w gm. Barciany #1
 • Miejsce wypadku w gm. Barciany #2
  Miejsce wypadku w gm. Barciany #2
 • Miejsce wypadku w gm. Barciany #3
  Miejsce wypadku w gm. Barciany #3

Działdowo / Lidzbark: Dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj po godz. 12:00 w miejscowości Koszelewy w gminie Rybno doszło do zderzenia dwóch aut. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym Opel Zafira, mieszkanka powiatu tarnogórskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobowemu VW. Kobieta wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie zauważyła, że drogą z pierwszeństwem jedzie volkswagen polo kierowany przez mieszkankę gminy Rybno. 41-latka wymusiła pierwszeństwo przejazdu na 63-latce kierującej polo doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestniczki zdarzenia, z bólami szyi, karetka pogotowia zabrała na badania do szpitala w Działdowie. Obie kierujące były trzeźwe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

 • Zdarzenie w Koszelewach #1
  Zdarzenie w Koszelewach #1
 • Zdarzenie w Koszelewach #2
  Zdarzenie w Koszelewach #2
 • Zdarzenie w Koszelewach #3
  Zdarzenie w Koszelewach #3

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autem w zmiennych warunkach atmosferycznych. Deszcz powoduje, że nawierzchnia jezdni jest śliska, jednocześnie powoduje zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy, a przebijające się przez chmury słońce może oślepiać kierowców podwójnie – odbijając się także od jezdni. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

(AB/JK/EP/TM)

Powrót na górę strony