Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Kolejny nietrzeźwy sternik zatrzymany przez policyjnych wodniaków

Policyjni wodniacy z Pisza pływając po Jeziorze Roś zatrzymali do kontroli łódź wędkarską z silnikiem. Sternikiem był mężczyzna w wieku 51 lat. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pływanie pod wpływem alkoholu to główna przyczyna utonięć. Dlatego policyjni wodniacy, dbając o bezpieczeństwo nad wodą, sprawdzają stan trzeźwości osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.

W sobotę około godziny 9.00 wodny patrol policji pełnił służbę na Jeziorze Roś. Sprawdzając Zatokę Rudzką zatrzymali do kontroli łódź wędkarską z silnikiem doczepnym. Za jej sterami stał 51-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który płynął z kolegą.

Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzili wymagane dokumenty oraz wyposażenie łodzi. Nie mieli żadnych zastrzeżeń. Na koniec policjanci sprawdzili jeszcze stan trzeźwości sternika. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji za sterami łodzi stanęła osoba trzeźwa mająca stosowne uprawnienia.

Pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

asz/in

Powrót na górę strony