Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogła w zatrzymaniu 18-latka z narkotykami

Dzięki informacji zgłoszonej przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali młodego mężczyznę z narkotykami. Od kilku dni policjanci sprawdzali rejon placu zabaw i skweru w Ełku, bo według zgłoszenia dochodziło tam do picia alkoholu. Podczas ostatniej weryfikacji został zatrzymany 18-latek, który posiadał przy sobie narkotyki. Zgodnie z ustawą grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Informacja o tym, że w okolicach placu zabaw i skweru dochodzi do spożywania alkoholu pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kilka dni temu.

Wczoraj (20.07.2017) policjanci kolejny raz sprawdzali to miejsce. Podczas kontroli zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy pili piwo w miejscu do tego niedozwolonym. Za to wykroczenie zostali ukarani mandatami. W czasie interwencji jeden z mężczyzn - 18-latek - nerwowo i niespokojnie próbował ukryć coś ze swojej torby. Przyczyna takiego zachowania wyjaśniła się chwilę później w trakcie kontroli osobistej. Policjanci znaleźli u niego trzy torebki z różnymi narkotykami. Mężczyzna tłumaczył, że zawiniątka znalazł na chodniku. Młody ełczanin został zatrzymany.

Wstępne badania testem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.

Trwają czynności w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(AKdN/TM)

  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony