Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Odpowie za fałszerstwo

Ostródzcy kryminalni przedstawili zarzut fałszerstwa dokumentu 43-latkowi. Mężczyzna podczas kontroli drogowej okazał podrobione prawo jazdy. Jak ustalili policjanci, 43-latek „kupił” sobie włoskie prawo jazdy bo swoje stracił kilka lat temu, za kierowanie pojazdem po pijanemu. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (12.07.2017) w godzinach popołudniowych policyjny patrol na jednej z ulic w Ostródzie zatrzymał do kontroli osobowego volkswagen. W czasie interwencji kierujący autem okazał policjantom włoskie prawo jazdy. Okazany dokument od samego początku wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu okazało się, że okazane prawo jazdy jest fałszywe. Zatrzymany 43-letni mieszkaniec Częstochowy trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem prawa jazdy, Do którego się przyznał. Podczas przesłuchania tłumaczył się, że kilka lat temu stracił prawo jazdy za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu i zamiast po raz kolejny podejść do egzaminu „kupił” sobie włoskie prawo jazdy.

Teraz policjanci będą sprawdzać w jaki sposób 43-latek uzyskał sfałszowany dokument prawa jazdy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(AK/TM)

Powrót na górę strony