Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Napadli na stację paliw. Odpowiedzą za rozbój

Za rozbój odpowie dwóch mężczyzn, którzy napadli na stację paliw w Ostródzie. Jeden z napastników miał nóż i groził nim pracownikom stacji. Ze stacji zginęły pieniądze i 10 puszek piwa. Obydwaj mężczyźni kilkanaście minut po zgłoszeniu zostali zatrzymani.

Nocą (12.07.2017), około godziny 2:00 na jedną ze stacji paliw w Ostródzie weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął nóż i zaczął grozić pracownikowi stacji. Następnie sprawcy z kasy zabrali prawie 1 tysiąc złotych, a z hali sprzedażowej 10 puszek piwa.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pracownicy stacji natychmiast o zdarzeniu poinformowali Oficera dyżurnego ostródzkiej policji, a ten podległe patrole policyjne. Już po chwili na jednej z ulic w pobliżu miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanych przez pracowników stacji benzynowej. 31-latek i 25-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli skradzione pieniądze, część skradzionego piwa oraz nóż, którym napastnicy posługiwali się podczas rozboju. Do sprawy został zabezpieczony także monitoring ze stacji, który zarejestrował całe zdarzenie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już  w przeszłości karani i odbywali kary pozbawienia wolności za podobne czyny.

Wczoraj (12.07.17r.), obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanych mężczyzn kara będzie surowsza, gdyż odpowiadają w warunkach tzw. recydywy.

Dzisiaj policjanci wraz z prokuratorem wnioskują o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu w stosunku do obu podejrzanych.

Ak/kw

  • rozbój ostróda nóż
  • rozbój ostróda nóż
  • rozbój ostróda nóż
  • rozbój ostróda nóż
Powrót na górę strony