Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz, Ełk: Kolejni nietrzeźwi na warmińsko-mazurskich jeziorach

Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego 1 maja br. rozpoczęli sezon żeglugowy na akwenach naszego województwa. Jednym z ważniejszych elementów ich pracy są kontrole stanu trzeźwości. Policjanci z Ełku zatrzymali 29-latka, który nietrzeźwy pływał łodzią wiosłową po jeziorze Selmęt Wielki. Natomiast Policyjni wodniacy z Pisza pełniąc służbę na jeziorze Bełdany dokonali kontroli 45-letniego mężczyzny, który poruszał się skuterem wodnym mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

 Policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego 1 maja br. rozpoczęli sezon żeglugowy na akwenach naszego województwa. Jednym z ważniejszych elementów ich pracy są kontrole stanu trzeźwości. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą osobom, które jej potrzebują. Jednak nie wszyscy turyści zdają sobie sprawę z tego jak  jak ważnym jest aby korzystać z wypoczynku na sprzęcie wodnym będąc trzeźwym.

Pisz:

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem –Nidzie, pływali wczoraj (12 lipca br.) po jeziorze Bełdany dbając o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Tuż przed godziną 18.00, zatrzymali do kontroli skuter wodny marki Yamaha. Sternikiem był 45-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy okazało się, że sternik nie posiada przy sobie dokumentu potwierdzającego jego uprawnienia do pływania tą jednostką. Podczas dalszej rozmowy z 45-latkiem, policjanci wyczuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji skuter został przekazany trzeźwej osobie wskazanej posiadającej stosowne uprawnienia.

Policyjni wodniacy przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym jest przestępstwem. Turyście grozi zatem kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk:
 

Podczas wczorajszego patrolu na jeziorze Selmęt Wielki w pobliżu miejscowości Koziki, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 29-latka, który pływał łodzią wiosłową. Okazało się, że mężczyzna wcześniej pił piwo i wypłynął na jezioro mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ełk został ukarany mandatem karnym. Policjanci zakazali mu dalszego pływania, a łódź odholowali do brzegu i przekazali osobie trzeźwej.

 

Asz/akdn/kw

Powrót na górę strony