Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pobierał z ZUS-u rentę, choć nie miał do tego prawa

Do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie, który wyłudził z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 11.000 złotych. 22-latek nie zawiadomił ZUS-u o tym, że przerwał naukę i dalej pobierał rentę rodzinną. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 22-latkowi, który w okresie od lutego do sierpnia 2015 roku bezprawnie pobierał z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę rodzinną.

Renta rodzinna przysługuje dzieciom ubezpieczonej osoby zmarłej do ukończenia 16 roku życia,  a także po osiągnięciu tego wieku do ukończenia 25 lat ale pod warunkiem, że kontynuują naukę. 22-latek pomimo tego, że przestał się uczyć nie zawiadomił o tym ZUS-u i dalej pobierał rentę. W ten sposób młody człowiek wyłudził z państwowej instytucji  ponad 11.000 złotych.

Po zebraniu materiałów dowodowych na początku czerwca br. 22-letniemu mieszkańcowi Ostródy funkcjonariusze przedstawili zarzut oszustwa.

Teraz ze swojego postępowania młody mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.

Za oszustwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności oraz zwrot do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  nienależnie pobranej renty.

Wkrótce do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.

ak/in

Powrót na górę strony