Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wyłudziła trzy pożyczki – już wkrótce akt oskarżenia trafi do sądu

Ostródzcy policjanci ustalili sprawcę wyłudzenia trzech pożyczek na kwotę blisko 9.000 złotych. Aby zaciągnąć zobowiązania, 24-latka w bankach składała nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Wystawcą „lewego” dokumentu był jej znajomy, który również usłyszał zarzuty w tej sprawie. Mieszkańcom Elbląga za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Od jakiegoś czasu ostródzcy policjanci pracowali nad sprawą wyłudzenia kilku pożyczek  przez mieszkankę Elbląga. 24-latka działając w ten sam sposób wyłudziła trzy kredyty przedstawiając w bankach nieprawdziwe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Przedstawiając takie dokumenty kobieta wprowadzała pożyczkodawców w błąd, co do możliwości spłaty zobowiązania. W ten sposób 24-latka wyłudziła blisko 9.000 złotych. Nieprawdziwe zaświadczenia wystawiał jej znajomy, który prowadził firmę. W wystawionych przez niego zaświadczeniach było napisane, że kobieta jest u niego zatrudniona mimo tego, że nigdy tam nie pracowała. 

Po zebraniu materiałów dowodowych na początku czerwca zarówno 24-latka jak i jej 26-letni znajomy usłyszeli zarzuty oszustwa, do których się przyznali.

Wkrótce do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.

ak/in

Powrót na górę strony