Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: „Bezpiecznie rowerem po mazurskich szlakach” - rajd zorganizowany przez dzielnicowych

Dzielnicowi z Rucianego – Nidy postanowili wykorzystać długi czerwcowy weekend do tego, by promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowali rajd rowerowy. Wzięli w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci.

Wyprawa rozpoczęła się od rozdania uczestnikom kamizelek odblaskowych, by wszyscy byli widoczni na drodze. Podczas przerwy funkcjonariusze przypomnieli rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Długi czerwcowy weekend oraz walory gminy Ruciane – Nida to doskonała okazja, aby zorganizować rajd rowerowy. Z takiego założenia wyszli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie, asp. szt. Jakub Lewandowski i asp. Sebastian Ferdyn, którzy w ten sposób postanowili promować ideę „Dzielnicowy bliżej nas”.

Funkcjonariusze, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Ruciane – Nida oraz miejscową wypożyczalnią rowerów, zorganizowali rajd rowerowy pod nazwą „Bezpiecznie rowerem po mazurskich szlakach”. Wzięli w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie zabrakło także organizatorów, czyli dzielnicowych, którzy wyruszyli w drogę na służbowych rowerach.

Trasa rajdu była niezwykle malownicza. Rowerzyści wyjechali z Rucianego -Nidy do miejscowości Niedźwiedzi Róg i z powrotem. Zanim jednak rozpoczęli przejażdżkę, policjanci rozdali kamizelki odblaskowe, by wszyscy uczestnicy byli dobrze widoczni.

W trakcie rajdu przewidziana została przerwa w miejscowości Wejsuny. To właśnie tam dla uczestników zorganizowane zostało ognisko. Policjanci wykorzystując chwilę przerwy rozmawiali z uczestnikami rajdu o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o których nie mogą zapominać niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Wyjaśnili także na czym polega ogólnopolska kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

(ASz/TM)

  • Uczestnicy rajdu
  • Uczestnicy rajdu
Powrót na górę strony