Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Nowe urządzenie do badania trzeźwości w Posterunku Policji w Wilczętach

O tym jak niebezpieczny na drodze może być nietrzeźwy kierujący nikogo nie trzeba przekonywać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców wspólnie z wójtem gminy Wilczęta ponownie zadbaliśmy o bezpieczeństwo, tym razem o użytkowników dróg. Policjanci z Posterunku Policji w Wilczętach, otrzymali zakupione przez samorząd urządzenie do badania stanu trzeźwości oraz kamizelki odblaskowe, które wręczane będą osobom, które po zmierzchu poruszają się poza terenem niezabudowanym.

Dzięki współpracy kierownika Posterunku Policji w Wilczętach asp. szt. Macieja Jemielity i wójt gminy Wilczęta, Pani Beaty Andrzejczuk, od wtorku( 06.06.17r), funkcjonariusze z Wilcząt posiadają nowe przewoźne urządzenie do badania stanu trzeźwości. Pani wójt przekazała nowy sprzet na ręce dzielnicowego asp. Dawida Zielińskiego. Urządzenie do badania trzeźwości PROMILER iBlow zostało zakupione za kwotę 1.070 zł ze środków Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi działającej przy Wójcie Gminy Wilczęta.

Dodatkowo funkcjonariusze otrzymali od samorządu 40 kamizelek odblaskowych, które będą rozdawane przez policjantów osobom, które po zmierzchu poruszają się poza terenem niezabudowanym. Przypominamy, że od zgodnie z obowiązującymi od 31 sierpnia 2014 r. przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

 

Ak/kw

Powrót na górę strony