KWP: Policjant po służbie zainteresował się nieprzytomnym mężczyzną
Policjant z laboratorium kryminalistycznego przejeżdżając autem w czasie wolnym od służby, zauważył leżącego na poboczu mężczyznę. Funkcjonariusz podbiegł do nieprzytomnego nieznajomego pomógł odzyskać przytomność, a następnie wezwał karetkę pogotowia. Jak się okazało poszkodowany miał problemy ze zdrowiem.
We wtorek (06.06.17r), policjant z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, jechał w czasie wolnym od służby autem do domu. W pewnym momencie zauważył na poboczu drogi leżącego na trawie mężczyznę. Policjant podbiegł do nieznajomego, który był nieprzytomny. Funkcjonariusz zaczął cucić nieznajomego oraz próbował nawiązać z nim kontakt słowny. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność. Poszkodowany uskarżał się na bóle brzucha, głowy oraz drętwienie nóg i rąk. Policjant natychmiast zadzwonił na telefon alarmowy opisując całą sytuację. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia, funkcjonariusz podtrzymywał z mężczyzna kontakt słowny dopytywał co się stało i dlaczego mężczyzna tu leży. Poszkodowany powiedział, że szedł drogą i nagle źle się poczuł, a następnie stracił przytomność. W trakcie rozmowy policjant dowiedział się, że mężczyzna wyszedł tego samego dnia ze szpitala. Policjant został na miejscu zdarzenia do przyjazdu karetki pogotowia, jeszcze raz opisał okoliczności w jakich zauważył nieznajomego oraz przekazał informację nt. objawów, które usłyszał od nieznajomego.
Asp. szt. Maciej Radomski jest policjantem od 20 lat, natomiast w laboratorium kryminalistycznym pracuje od 16 lat, a specjalizuje się w fonoskopii.
Fonoskopia (z gr. phone – dźwięk, skopeo – patrzę) – technika śledcza mająca na celu zbadanie autentyczności nagrania, odtworzenie i spisanie treści rozmowy, identyfikację mówcy na podstawie analizy mowy. Do jej zadań należy także korekcja nagrań, mająca na celu poprawienie wyrazistości i zrozumiałości mowy.
Kw