Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Festyn z okazji Dnia Dziecka "Mundurowi Dzieciom" w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie z okazji Dnia Dziecka zorganizowali festyn „Mundurowi Dzieciom”. Do realizacji przedsięwzięcia włączyły się również inne służby: Straż Pożarna, Straż Graniczna, Straż Miejska, żołnierze z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii, Ratownicy Medyczni, Nadleśnictwo w Kruklankach oraz uczniowie węgorzewskiego liceum z klasy o profilu policyjnym. Imprezę zorganizowano w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj (05.06.17r), o godzinie 09.30 rozpoczął  się festyn z okazji Dnia Dziecka pn. „Mundurowi dzieciom” na terenie Szkoły Podstawowej w Perłach.  W przedsięwzięciu udział  wzięli policjanci z Węgorzewa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ponadto  do organizacji imprezy włączyli się: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Perłach,  żołnierze z 11 Pułku Artylerii w Węgorzewie,  funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Granicznej w Węgorzewie jak również Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa w Kruklankach,  ratownicy z Pogotowia „Falck” w Węgorzewie i uczniowie węgorzewskiego liceum z klasy o profilu policyjnym.  

Na uczestników czekało wiele atrakcji między innymi: tor rowerowy, pożarniczy tor przeszkód, konkurs w rzucie lotkami, koło fortuny, strzelnica oraz sprawdzenie umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Dzieci mogły również pozować do zdjęć „za kierownicą” ulubionego pojazdu wybranej  formacji.

Kolejnym etapem imprezy, był mecz odegrany pomiędzy uczniami a służbami mundurowymi. Po ciężkich zmaganiach dzieci zregenerowały swoje siły przy  wojskowej grochówce. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Impreza zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach działań  „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Gm/kw

 

 

Powrót na górę strony