Braniewo, Ełk, Szczytno, Elbląg, Działdowo: Dzień Dziecka z mundurowymi
W Dzień Dziecka na boisku Gimnazjum nr 2 w Braniewie odbyła się IV edycja Braniewskiego Festynu Służb Mundurowych. Organizatorem festynu była braniewska policja przy udziale funkcjonariuszy straży granicznej, straży pożarnej, straży leśnej, zakładu karnego i żołnierzy. Policjanci z Ełku tego samego dnia uczestniczyli w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej oraz Telewizję Polską.
Braniewo: IV Braniewski Festyn Służb Mundurowych
Tegoroczna edycja festynu zorganizowana została z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku stanowiska ze sprzętem oraz pokazy dynamiczne zorganizowali funkcjonariusze straży granicznej, straży pożarnej, straży leśnej, zakładu karnego, wojska oraz policji. Policjanci zaprezentowali dynamiczne zatrzymanie pojazdu którym poruszali się sprawcy przestępstwa oraz pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji. Gry, konkursy oraz zabawy zachęcały dzieci oraz młodzież do czynnego udziału w festynie. Na gości czekała grochówka, bigos, pieczona kiełbasa oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo Każda osoba pełnoletnia mogła oddać honorowo krew w mobilnym centrum krwiodawstwa. Festyn cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Gorąco dziękujemy wszystkim czetnikom i zapraszamy na kolejną edycję.
Ełk: Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
Ełccy policjanci uczestniczyli wczoraj (01.06.2017) w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym na Placu Jana Pawła II przez Caritas Diecezji Ełckiej oraz Telewizję Polską. Setki dzieci wraz z rodzicami odwiedziły stanowisko policyjne, na którym mogły z bliska zobaczyć jak wygląda sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy. Ogromną atrakcją cieszyły się radiowozy, motocykle i policyjna motorówka. Dzieci ubrane w kamizelki przeciwuderzeniowe i kuloodporne, w kaski z ogromną radością pozowały do pamiątkowych zdjęć z policjantami.
Największe zainteresowanie i sympatię zdobył jednak Vader – policyjny owczarek niemiecki. Jego opiekun udzielał rad jak zachować się sytuacji kontaktu z agresywnym psem.
Impreza stała się również okazją do promowania wśród uczestników festynu idei Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz mobilnej aplikacji „ Moja Komenda”.
Podczas trwania imprezy policjanci wspólnie z innymi służbami dbali także o bezpieczeństwo uczestników festynu.
Szczytno: Zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych w dniu ich święta
Wczoraj o godz. 14:00 rozpoczęła się impreza plenerowa z okazji Pierwszych Obchodów Powiatowego Dnia Dziecka. Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i ich rodziców.
Szczycieńscy policjanci rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, wyjaśniając przy tym jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma taki niepozorny przedmiot. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz wykonać prace plastyczne pn. „Chcę być bezpieczny”. Piknik był wspaniałą okazją dla szczycieńskich policjantów, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, a rodziców zapoznać z innowacyjnym narzędziem jakim jest Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”.
Mł. asp. Rafał Jaworski podczas imprezy opowiadał min. na czym polega praca psa służbowego, jak wygląda opieka, higiena, karmienie oraz jak należy się zachować gdy zaatakuje nas groźny pies. Chętne dzieci wspólnie z funkcjonariuszem mieli okazję przećwiczyć przyjmowanie postawy tzw. „żółwia”, która ma zminimalizować skutki ugryzienia.
Podczas trwania Pierwszych Powiatowych Obchodów „Dnia Dziecka” o bezpieczeństwo uczestników zadbali również słuchacze z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Patrolując teren wspólnie z doświadczonymi policjantami zadbali o to by nic nie zakłóciło ładu i porządku podczas świętowania tak wyjątkowego dnia.
Elbląg. Policjanci i Dzień Dziecka
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu uczestniczyli w imprezach organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi mogli oglądać policyjny sprzęt, radiowozy oraz wyposażenie.
Imprezy odbywały się m.in. na elbląskim Starym Mieście przed ratuszem staromiejskim oraz w Pasłęku. W jednej i drugiej imprezie uczestniczyli policjanci. Najmłodsi mogli nie tylko usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, ale również obejrzeć policyjny sprzęt a nawet przymierzyć strój policjanta oddziałów prewencji. Nie brakowało chętnych a od wielu najmłodszych policjanci słyszeli deklarację wybrania w przyszłości zawodu policjanta.
Działdowo: Piknik Olimpijski i Głos Profilaktyki
Dzień Dziecka to wspaniała okazja do integracji dzieci i dorosłych. Każdy stara się ten dzień spędzić w towarzystwie dzieci i zapewnić im jak najwięcej zabawy i atrakcji, by szczególnie w tym dniu poczuły się wyjątkowo. Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Działdowie spędziła ten dzień na sportowo, podczas Pikniku Olimpijskiego z udziałem m.in. sportowców, nauczycieli, przedstawicieli samorządowych i Policji.
Piknik Olimpijski zorganizowany został na ul. Sportowej w Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Wśród zaproszonych gości byli również policjanci. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00.
Uczniowie wciągnęli na maszt flagę olimpijską przy dźwiękach hymnu olimpijskiego, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Swój udział w pikniku zaznaczyli również policjanci, którzy przedstawili ideę realizowanego w tym dniu w całym kraju przedsięwzięcia pod nazwą Ogólnopolski Głos Profilaktyki polegającego na promowaniu mody na życie bez uzależnień, pomocy i braku obojętności na drugiego człowieka.
W celu podkreślenia pełnej aprobaty i utożsamiania się z hasłami tej inicjatywy, wszyscy uczestnicy wzięli udział w „Zrywie Wolnych Serc”. Każdy przez 60 sekund prawą ręką na piersiach wybił symbolicznie rytm bijącego serca. Na zakończenie odbył się pokaz sportowy zapaśników oraz występ taneczny uczennic Gimnazjum.
Po części oficjalnej młodzież rywalizowała w różnych dyscyplinach sportowych na stanowiskach przygotowanych na placu przed budynkiem Gimnazjum i na boisku szkolnym. Każdy z uczestników mógł zapoznać się z nauką strzelania z łuku, podpytać o chwyty stosowane w walkach zapaśniczych i popróbować ich na matach pod czujną opieką zawodowych zapaśników. Można było również zajrzeć do namiotu policyjnego i zapoznać się m.in. ze sprzętem policjanta oddziałów prewencji wykorzystywanym do zabezpieczeń różnego typu imprez masowych np. meczów piłki nożnej.
(RW/AJ/IG/KN/JN/TM)