Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Komendant podziękował policjantom za Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych w Hiszpanii

W ubiegłym miesiącu na Majorce w Hiszpanii, odbył się turniej piłki nożnej służb mundurowych. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajęli w nim wysokie 9 miejsce. Należy podkreślić że w turnieju rywalizowało łącznie 58 drużyn. Za sukces odniesiony w Hiszpanii, policjantom podziękował szef garnizonu warmińsko-mazurskiego insp. Tomasz Klimek.

Dzisiaj (01.06.16r), w gabinecie szefa warmińsko-mazurskich policjantów odbyło się uroczyste spotkanie policjantów z KWP w Olsztynie, zrzeszonych w IPA Region Olsztyn. Policjanci wręczyli komendantowi puchar zdobyty na turnieju piłkarskim oraz koszulkę z numerem 01. Funkcjonariusze w dniach 11-15 maja 2017r. uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych, odbywającym się w Santa Ponsa na Majorce w Hiszpanii. W turnieju tym w rywalizacji w różnych kategoriach wzięło udział ponad 2200 zawodników z Europy, Azji i Afryki. W sumie w kategoriach mężczyzn powyżej 35 roku życia wystartowało 58 drużyn. Nasza drużyna, po rozegraniu 7 meczów, została sklasyfikowana na 9. miejscu wśród drużyn w kategorii 35+.

W drużynie IPA Region Olsztyn występowało 12 policjantów z: KWP w Olsztyn, KMP Olsztyn, KPP Nidzica, KPP Iława oraz KPP Braniewo. W grupie D policjanci rywalizowali z 6 zespołami. Jak niektórzy wcześniej wskazywali „grupa śmierci” okazała się dużym wyzwaniem ale ranking FIFA potwierdził, że Polska zasłużenie jest w nim bardzo wysoko. Polscy policjanci, wygrali z Portugalią, Włochami i Niemcami. Remisem zakończyło się spotkanie z Hiszpanią, a gorzką pigułkę policjanci musieli przełknąć w spotkaniach z Anglią i Słowenią. Wynik ten pozwolił, jak oświadczył organizator zawodów, na osiągnięcie najlepszego wyniku z dotychczas startujących w tym turnieju męskich drużyn z Polski. Policjanci wyszli z grupy z trzeciego miejsca. Następnego dnia w 1/8 finału, funkcjonariusze spotkali się z reprezentacją Serbii, z którą przegrali. Jak się później okazało, Serbia wygrała cały turniej, a Słowenia, która zajęła pierwsze miejsce w  grupie eliminacyjnej, została wicemistrzem. Dzięki temu Polscy policjanci z Warmii i Mazur sklasyfikowani zostali na 9. miejscu wśród drużyn z całego świata, w nagrodę otrzymując puchar. W sumie więc policyjna drużyna z naszego regionu uległa jedynie najlepszym na tym turnieju co, jak na pierwsze wspólne zawody i krótkie do nich przygotowania, należy uznać za duży sukces.

Podkreślić należy, że organizator przygotował wspaniałe zawody. Równolegle do mundurowego turnieju na tych samych pięciu boiskach rozgrywany był turniej dla amatorów. W sumie w całych zawodach wzięło udział ponad 2200 zawodników z całego świata reprezentujących niemal 200 drużyn a rozegrano prawie 750 meczów. Organizator dał szansę każdej ekipie na dzień wolnego dzięki czemu każdy z uczestników turnieju mógł skorzystać z uroków tej pięknej wyspy hiszpańskiego archipelagu Balearów. Policjanci zwiedzili Valldemossę, gdzie w klasztorze kartuzów mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin. Funkcjonariusze z naszego regionu spotkali się w Soller z miejscowymi policjantami, a także odwiedzili szmaragdowe zatoczki Majorki oraz przylądek Formentor.

Dodać należy, że w całym turnieju oprócz ekipy z Warmii i Mazur, była jeszcze tylko jedna drużyna z Polski – Reprezentacja Kobiet z KGP. Dziewczyny wygrały swoją kategorię przy  żywiołowym dopingu swoich kolegów.

Cały wyjazd uważamy był za bardzo owocny dlatego, że policjanci nawiązali kontakty z kolegami po fachu z całego świata. Na miejscu policjanci spotkali wielu Polaków pracujących na Majorce oraz tam wypoczywających, którzy widząc na koszulkach napis „Polska” zaczepiali, opowiadali o swoich wspomnieniach z Warmii i Mazur, a potem przychodzili z całymi rodzinami na mecze wspierając gorącym dopingiem. Część ze spotkanych obiecała, że dzięki nam wróci nad nasze jeziora bo przecież „Mazury to cud natury”.

Podziękowania:

W tym miejscy serdecznie chcielibyśmy podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie, za wsparcie oraz szczególnie naszym sponsorom, bez których nie byłoby możliwości zaprezentowania się na turnieju piękna regionu naszego kraju jakim są Warmia i Mazury.

Dziękujemy Warmińsko – Mazurskiej Grupie Wojewódzkiej IPA, IPA Region Olsztyn, Urzędowi Miasta w Olsztynie oraz wszystkim sponsorom dzięki, którym wyjazd na turniej był możliwy: KTM Wojciechowicz z Olsztyna, Tewes Bis z Barczewa, Grupie DBK z Olsztyna, Wiśniewski z Nidzicy, Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa z Olsztyna, R-Gol z Ostródy oraz wszystkim innym, którzy nas wspierali.

Kw/ps 

 • ipa hiszpania
 • ipa hiszpania
 • ipa hiszpania
 • ipa hiszpania
 • ipa hiszpania
 • Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
  Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
 • Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
  Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
 • Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
  Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
 • Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
  Spotkanie policjantów z insp. Tomaszem Klimkiem
Powrót na górę strony