Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dobre Miasto: Trzy miesiące aresztu za zranienie 8-letniego chłopca

Sąd na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy wobec mężczyzny, który w trakcie awantury sąsiedzkiej najpierw piłą mechaniczną przeciął filary schodów budynku, a następnie rzucił szpadlem w kierunku 8-letniego chłopca. Wobec pozostałych mężczyzn zatrzymanych w tej sprawie zastosowany został dozór policyjny.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem (28.05.2017) na jednej z posesji w gminie Dywity. Dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację o awanturze sąsiedzkiej. Trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku od 24 do 35 lat, wdało się w awanturę z małżeństwem mieszkającym po sąsiedzku, grożąc małżonkom i ich 8-letniemu dziecku pozbawieniem życia. W trakcie awantury 24-latek podżegany przez swoich kolegów najpierw piłą mechaniczną przeciął dwa filary podtrzymujące schody, a następnie rzucił szpadlem, którym ranił 8-letniego chłopca. Rana była na tyle poważna, że chłopiec trafił do szpitala, gdzie był operowany.

(więcej na temat tej interwencji na naszej stronie http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/33371,Olsztyn-Dobre-Miasto-8-latek-ranny-podczas-awantury-sasiedzkiej-Trzy-osoby-zatrz.html)

Wczoraj (30.05.2017) Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 24-letniego Piotra N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Piotr N. będzie odpowiadał przed sądem za groźby karalne oraz za uszkodzenie ciała, za co może grozić mu kara do 7 lat pozbawienia wolności. Z racji tego, że Piotr N. działał w warunkach recydywy, może mieć zwiększoną karę o połowę

Wobec pozostałych mężczyzn 29- i 35–latka zastosowany został dozór policyjny z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w jednostce policji. Wydał on jednocześnie decyzję o zakazie zbliżania się przez podejrzanych do pokrzywdzonych. Mężczyźni odpowiadać będą przed sądem za groźby karalne oraz za podżeganie do uszkodzenia ciała, za co łącznie grozić może im kara do 7 lat pozbawienia wolności.

(RP/TM)

Powrót na górę strony