Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dobre Miasto: 8-latek ranny podczas awantury sąsiedzkiej. Trzy osoby zatrzymane

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie po sąsiedzkiej awanturze. W jej trakcie jeden z nich piłą mechaniczną przeciął filary schodów, a następnie łopatą rzucił w kierunku 8-latka. Chłopiec z raną ciętą ramienia trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymani po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty: uszkodzenia ciała, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia.

Do groźnej sytuacji doszło wczoraj (28.05.2017) wieczorem na jednej z posesji w gminie Dywity. Dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację o awanturze sąsiedzkiej. Trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku od 24 do 35 lat, wdało się w awanturę z małżeństwem mieszkającym po sąsiedzku, grożąc małżonkom i ich 8-letniemu dziecku pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, na widok których sprawcy próbowali uciec. Po kilkuset metrach pościgu pieszego mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało po dwa promile alkoholu w organizmie każdego z podejrzanych.

Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że 24-letni Piotr N. podżegany przez swoich kolegów, najpierw piłą mechaniczną przeciął filary podtrzymujące schody, a następnie będąc w amoku rzucił łopatą w kierunku 8-letniego chłopca. W wyniku uderzenia chłopiec został zraniony w rękę, w związku z czym karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Olsztynie. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Teraz cała trójka będzie musiała wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Po wytrzeźwieniu zostaną oni przesłuchani i usłyszą zarzuty m.in. uszkodzenia ciała, gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

(RP/TM)

Powrót na górę strony