Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Kursanci z WSPol w Szczytnie pełnili służbę w Ostródzie

Każdy policjant starający się o pracę w policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Wczoraj pod okiem ostródzkich policjantów, grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobywała policyjne szlify. Podczas zajęć kursanci mogli dodatkowo obejrzeć ćwiczenia Nieetatowego Zespołu Taktycznego KPP w Ostródzie, jak również brać udział w zabezpieczaniu miejsca pożaru.

Wczoraj (26.05.17 r), po raz kolejny w powiecie ostródzkim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 18 kursantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z policjantami prewencji, ruchu drogowego i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań do służby, młodzi funkcjonariusze wyszli na plac apelowy. Tam mogli zobaczyć ćwiczenia Nieetatowego Zespołu Taktycznego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego ostródzkiej komendy ćwiczyli zgranie zespołu w momencie podjęcia działań taktycznych. Tego typu procedury są stosowane w przypadku wystąpienia zagrożenia lub sytuacji kryzysowej. Istotnym elementem tego typu taktyki jest natychmiastowe i zdecydowane wyeliminowanie zagrożeń oraz unieszkodliwienie i zatrzymanie ich sprawców.

Następnie funkcjonariusze ruszyli do miejsc pełnienia służby, gdzie patrolowali ulice miasta, legitymowali osoby, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Podczas wspólnej służby, słuchacze wspólnie z doświadczonymi kolegami pomagali także w zabezpieczeniu miejsca pożaru w gminie Dąbrówno.

W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Jk/kw

Powrót na górę strony