Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztynek: Zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli ponad 100 gramów środków odurzających

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli ponad 100 gramów środków odurzających. Zatrzymali 2 mężczyzn, którym przedstawili zarzuty uprawy, posiadania oraz handlu narkotykami. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Olsztynku w wyniku prowadzonych przez nich czynności ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Olsztynek mogą być uprawiane konopie indyjskie, a mieszkający tam mężczyzna ma handlować narkotykami. W tym tygodniu funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, aby zweryfikować te informacje. W działaniach, dzięki uprzejmości kierownictwa Zakładu Karnego w Barczewie, wziął udział pies tropiący wraz z przewodnikiem.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli pomieszczenie odpowiednio przystosowane do uprawy konopi indyjskich. W środku znajdowały się doniczki z roślinami. Kryminalni zabezpieczyli ich ponad 20. Oprócz tego zabezpieczony został również sprzęt wykorzystywany do ich uprawy.

Czworonożny pomocnik kryminalnych wskazał miejsce przechowywania narkotyków. Policjanci znaleźli ponad 100 gramów suszu roślinnego - marihuany.

29-letni właściciel mieszkania został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policyjna akcja trwała jednak dalej. Kryminalni pojechali do Olsztynka, gdzie z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców miasta ma handlować narkotykami.

Pojechali więc do jego mieszkania. W wyniku przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń znaleźli susz roślinny. Pies tropiący wskazał również miejsce przechowywania pieniędzy, na których zwierzę wyczuło zapach narkotyków. To mogło wskazywać, że są to pieniądze pozyskane z handlu środkami zabronionymi.

31-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom.

Mieszkaniec gminy Olsztynek usłyszał zarzuty uprawy, posiadania oraz handlu narkotykami. Drugi z zatrzymanych odpowie za posiadanie oraz handel substancjami zabronionymi.

Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ab/in

  • Olsztynek - uprawa konopi
    Olsztynek - uprawa konopi
  • Olsztynek - uprawa konopi
    Olsztynek - uprawa konopi
  • Olsztynek - uprawa konopi
    Olsztynek - uprawa konopi
Powrót na górę strony