Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Dzielnicowy zapobiegł wprowadzeniu do obrotu znacznej ilości narkotyków

Dzielnicowy z Lidzbarka Welskiego podczas legitymowania mężczyzny, który zaparkował auto na leśnej drodze, zauważył na siedzeniu pasażera foliową torbę. Jak się okazało, było w niej 240 gramów marihuany, blisko 75 gramów amfetaminy oraz 300 tabletek ekstazy. Zatrzymanemu 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wczoraj jeden z lidzbarskich dzielnicowych pełnił służbę wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej. W pewnym momencie jego uwagę zwrócił samochód zaparkowany na leśnej drodze. Postanowił to sprawdzić. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusz, w trakcie wykonywania czynności, zauważył na siedzeniu pasażera foliową torbę z zawartością przedmiotów przypominających tabletki ekstazy i inne środki odurzające. O znalezisku  dzielnicowy poinformował oficera dyżurnego, który na miejsce skierował policjantów pionu kryminalnego. Przeprowadzone testy wskazały, że wśród zabezpieczonych substancji było 240 gramów marihuany, blisko 75 gramów amfetaminy oraz 300 tabletek ekstazy. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli wagę oraz dużą ilość woreczków foliowych.

43-latek trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ponadto policjanci oraz prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

jn/in

  • Zabezpieczone środki odurzające
    Zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony