Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: „Kręci mnie bezpieczeństwo” – orneccy policjanci zabezpieczali IX zlot motocyklistów

Funkcjonariusze lidzbarskiej i orneckiej policji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zadbali o bezpieczeństwo podczas IX Warmińskiej Motomajówki, zorganizowanej przez Warmiński Klub Motocyklowy Drager z Ornety.

Wczoraj (14.05.2017) w Krośnie koło Ornety policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Ornecie i Straży Granicznej w Grzechotkach zabezpieczali kolejną, bo już IX edycję Warmińskiej Motomajówki. Na tę gromadzącą z roku na rok coraz większą liczbę motocyklistów i sympatyków przybyło około 2 tysięce osób, głównie z naszego województwa, chociaż nie zabrakło też gości z innych miejscowości.

Motomajówkę rozpoczęła msza święta odprawiona w Sanktuarium w Krośnie w intencji wszystkich motocyklistów. Następnie kolumna motocykli prowadzona przez stróżów prawa z lidzbarskiej drogówki przejechała trasą Krosno – Orneta – Lubomino i z powrotem. W czasie postoju przed krośnieńskim sanktuarium uczestnicy mogli obejrzeć jednoślady.

Spotkanie było okazja do ostrzeżenia cyklistów przed skutkami nieodpowiedzialnej jazdy. Policjanci przypominali o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Podkreślali, ze kierowanie motocyklem wymaga dużych umiejętności, ale przede wszystkim dużej wyobraźni i zdrowego rozsądku. Uczestnicy zlotu wymieniali swoje doświadczenia w zakresie motoryzacji, jak również bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cała impreza przebiegła bezpiecznie, ciesząc się ogromnym powodzeniem.

(MK/TM)

  • Motomajówka 2017 #1
  • Motomajówka 2017 #2
  • Motomajówka 2017 #3
  • Motomajówka 2017 #4
Powrót na górę strony