Olecko: Uwaga! Zwierzęta na drodze - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Uwaga! Zwierzęta na drodze

Kierowcy powinni pamiętać, że teraz po zmierzchu w pobliżu lasów i pól na drogę wprost pod nadjeżdżające pojazdy wbiegają zwierzęta. O zachowaniu w takiej sytuacji mówią oleccy policjanci, którzy interweniowali po kolizji z łosiem.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Należy także nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę przy drodze, powinniśmy natychmiast zwolnić. Nie próbujmy wyprzedzać zwierzęcia, kiedy już znajduje się na drodze. Dajmy mu spokojnie przejść przez jezdnię. Zwierzę jest nieobliczalne i może wbiec nam prosto pod koła pojazdu lub wskoczyć na maskę. Pamiętajmy, że zwierzęta kopytne najczęściej żyją w stadzie, więc jak jedno przebiegnie nam przed maską zaraz zanim może pojawić się następne.

W ostatnim czasie na terenie powiatu oleckiego doszło do 3 zdarzeń z dzikimi zwierzętami.

Ostatnie miało miejsce wczoraj około godz. 19.30 na trasie Olecko – Golubki. Z prawego pobocza wprost pod koła osobowego audi wbiegł łoś. W wyniku zdarzenia zwierzę poniosło śmierć, a samochód został poważnie uszkodzony. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń.

jsz/af

 

Powrót na górę strony