Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Przekroczył prędkość, nie miał dowodu rejestracyjnego i zamiast 9 osób, przewoził 12, w tym niepełnosprawne dzieci

Policjanci z ruchu drogowego ze Szczytna zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę. Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, nie miał przy sobie dokumentów to jeszcze autem dostosowanym do przewozu 9 osób przewoził 12 pasażerów, w tym niepełnosprawne dzieci. Pasażerowie zostali przewiezieni do swoich domów przez innego przewoźnika, a kierowca busa dostał mandat.

Wczoraj około godziny 15.30 szczycieńscy policjanci z ruchu drogowego w Tylkowie zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca Szczytna. Kierowca tego auta przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 30 km/h. Nie miał on również dowodu rejestracyjnego tłumacząc, że wcześniej ten dokument został mu zatrzymany z uwagi na zużyty bieżnik opon. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że vw transporter zarejestrowany jest jako pojazd osobowy do przewozu 9 osób, a samochodem tym było przewożonych 12 pasażerów w tym niepełnosprawne dzieci. Na miejsce przyjechał kolejny przewoźnik, który rozwiózł dzieci do ich domów. Natomiast kierowca busa został ukarany 500-złotowym mandatem.

achb/af

Powrót na górę strony