Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo / Rybno: Nauka poprzez zabawę, zabawa poprzez naukę. Dzielnicowy w krainie Kopciuszka

Wiedza o właściwych zachowaniach i zasadach zdrowego trybu życia przekazywana jest dzieciom od najmłodszych lat. Sprawdzianem nabytych przez dzieci umiejętności są konkursy wiedzy, gdzie poprzez zabawę dzieci uczą się zdrowej rywalizacji. Natomiast autorzy bajek dla dzieci uczą je przy pomocy różnych postaci, co dobre a co złe. W rolę opowiadającego wcielił się także dzielnicowy z Rybna, który korzystając z zaproszenia na spektakl o Kopciuszku przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa.

Działdowo: Bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie

Wczoraj (25.04.2017) w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Działdowie odbył się konkurs ekologiczny „Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie” dla przedszkolaków z powiatu działdowskiego. Tematyką konkursu objęto szeroko rozumiane pojęcie ekologii i związanego z nim właściwego postępowania w różnych obszarach życia społecznego. Do udziału w jury konkursu zaproszono przedstawicieli działdowskiej policji. Wśród ocenianych zadań znalazły się m.in. dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze i w środowisku domowym, zasady zdrowego odżywiania, piramida żywienia, segregacja odpadów i śmieci. Dzieci w miłej, spokojnej atmosferze, w obecności swoich wychowawczyń, samodzielnie rozwiązywały zadania konkursowe wzajemnie ze sobą współpracując. Po zakończeniu zmagań wyłoniono zwycięzców, a następnie jury wszystkim uczestnikom konkursu wręczyło zasłużone nagrody.

 • Uczestnicy konkursu ekologicznego #1
  Uczestnicy konkursu ekologicznego #1
 • Uczestnicy konkursu ekologicznego #2
  Uczestnicy konkursu ekologicznego #2
 • Uczestnicy konkursu ekologicznego #3
  Uczestnicy konkursu ekologicznego #3

Rybno: Dzielnicowy bliżej nas - w krainie Kopciuszka

Także wczoraj w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rybnie odbył się spektakl dla dzieci pt. Kopciuszek, wystawiony przez Radę Rodziców. Wśród zaproszonych na przedstawienie był Dzielnicowy z Rybna. Policjant, korzystając z okazji spotkania z liczną grupą uczniów i ich rodzicami, przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo dzieci poza domem w odniesieniu do osób obcych. Dzielnicowy zwrócił uwagę na zagrożenia, które niosą ze sobą nowo napotkane osoby i związane z nimi sytuacje. Przestrzegał, by nie brać żadnych słodyczy ani innych rzeczy od nieznajomych w zamian za np. podwiezienie do domu, nie zgadzać się na spacer i nie oddalać z osobami obcymi bez wiedzy rodziców. Upomniał, aby o każdej niepokojącej sytuacji poinformować dorosłych a w razie poczucia zagrożenia sprawę zgłosić na policję. Należy mieć ograniczone zaufanie wobec nowo poznawanych osób i nie rozmawiać z obcymi. Dzielnicowy wskazał również, że podobnie jak w bajce, czasami w osobie miłego, ładnie wyglądającego "księcia", może ukrywać się ktoś, kto ma wobec nas nieuczciwe zamiary i może chcieć nam wyrządzić krzywdę.

 • Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #1
  Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #1
 • Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #2
  Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #2
 • Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #3
  Dzielnicowy na spektaklu o Kopciuszku #3

Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach działań "Dzielnicowy bliżej nas", które miało także uświadomić rodzicom, na jakie zagrożenia narażone są ich latorośle, aby zwracali większą uwagę na dzieci i ich potrzeby, w trosce o ich dobro i wzajemne bezpieczeństwo.

(JN/TM)

Powrót na górę strony