Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Był przekonany, że trafi do zakładu karnego. Na oczach policjantów do torby prosto z wersalki pakował nielegalne papierosy

Ponad 1300 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci prewencji. Wcześniej funkcjonariusze odwiedzili w mieszkaniu poszukiwanego mężczyznę. Na widok policjantów 55-latek wywnioskował, że ci na pewno doprowadzą go do zakładu karnego, zaczął więc się pakować. na oczach policjantów, z wersalki do podręcznego bagażu trafiły paczki nielegalnych papierosów. Ku zdziwieniu mężczyzny pakowanie nie było potrzebne, ponieważ był poszukiwany jedynie do ustalenia miejsca pobytu. Dlatego 55-latek do więzienia nie trafił, ale tytoń stracił i odpowie za wykroczenie skarbowe.

Wczoraj policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Braniewa. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz może przebywać osoba poszukiwana. Po wylegitymowaniu zastanego w środku 55-latka okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Mężczyzna na widok umundurowanego patrolu wywnioskował, że policjanci przyszli, aby go doprowadzić do zakładu karnego. Nie tracąc więc czasu rozpoczął pakowanie. Otworzył wersalkę i zaczął z niej wyjmować i pakować do torby papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zdziwienie 55-latka było ogromne, gdy funkcjonariusze powiedzieli mu, że nie zabiorą go do celi, ponieważ poszukiwania zarządzono w celu ustalenia miejsca pobytu mężczyzny.

Natomiast nielegalny towar, który posiadał mężczyzna został zabezpieczony przez policjantów. W sumie w podręcznym „więziennym” bagażu znajdowało się ponad 1300 papierosów bez polskich znaków akcyzy. I dlatego teraz mężczyzna odpowie za wykroczenie skarbowe.

jc/af

 

Powrót na górę strony