Braniewo : Sprzedali kradzione tuje, zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo : Sprzedali kradzione tuje, zostali zatrzymani

20 i 21-latek usłyszeli zarzuty kradzieży drzewek ozdobnych z posesji w gminie Pieniężno. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Teraz młodzi mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do kradzieży doszło przed świętami Wielkanocnymi w jednej z miejscowości gminy Pieniężno. Nieznani wtedy sprawcy ukradli 27 sztuk świeżo posadzonych drzewek ozdobnych o wartości 2200zł. Po kilku dniach od zaistniałego zdarzenia właściciel drzewek rozpoznał, że są one świeżo posadzone na innej posesji. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, iż nowy właściciel drzewek kupił je od miejscowego znajomego. Jak dodał cena była kusząca tj. 150 zł, a nie przypuszczał, iż mogą one pochodzić z kradzieży. Jak sie okazało dwaj młodzi mężczyźni wpadli na pomysł szybkiego zarobku, wykopali drzewka, które nastepnie sprzedali.

Odzyskane ozdobne drzewka trafią do właściciela. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży.  Przyznali się do popełnionego przestępstwa. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(mś/rj)

Powrót na górę strony