Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Nieodpowiedzialność i bezmyślność kierowców nie znają granic

Nietrzeźwy majsterkowicz wylądował autem w rowie. Pijani rowerzyści wykonywali niebezpieczne manewry. Piraci drogowi stracili uprawnienia, a pewien Rosjanin tuż za granicą zamienił się miejscami z żoną, a policjantom podczas kontroli pokazał... zdjęcie swojego prawa jazdy. Z takimi uczestnikami interwencjami na drodze musieli poradzić sobie policjanci na Warmii i Mazurach.

Pisz: Przejechał się na próbę i wjechał do rowu

Piscy policjanci pracowali wczoraj (18.04.2017) na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Biała Piska. Tam przed godz. 15:00, jak wynika z relacji świadków, kierujący pojazdem marki VW Lupo jechał od strony miejscowości Drygały. Na wysokości parku miejskiego w Białej Piskiej kierujący volkswagenem najwyraźniej stracił panowanie na pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Drzwi kierowcy były zakleszczone od strony skarpy. W wydostaniu się z auta pomogli mu świadkowie. Z volkswagena wysiadł starszy mężczyzna, od którego czuć było wyraźnie alkohol. W tej sytuacji świadkowie o całym zdarzeniu powiadomili policję.

Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia ustalił dane personalne kierującego pojazdem marki VW Lupo. Kierującym byl 70-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna nie doznał poważniejszym obrażeń. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami kierujący powiedział, że wcześniej wypił trochę wódki i wina majsterkując przy swoim samochodzie. Po zakończeniu pracy postanowił przejechać się kawałek, aby zobaczyć, czy wszystko w aucie jest w porządku. Wjeżdżając do Białej Piskiej stracił panowanie na samochodem i wjechał do rowu. Za kierowanie pojazdem stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Szczytno: Bez uprawnień, bez wyobraźni i z promilami

Wczoraj kierujący osobowym oplem 36-latek, w miejscowości Małdaniec zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z obrażeniami nóg został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a że był od niego wyczuwalny zapach alkoholu, została od niego pobrana krew do badań również pod tym kątem.

Do kontroli drogowej szczycieńscy policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkanka Rozóg, która w swojej miejscowości kierowała audi mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

W Leśnym Dworze w gminie Szczytno 48-letni rowerzysta poruszał się jednośladem „na doładowaniu” ponad trzema promilami alkoholu w organizmie.

Wszystkie te osoby za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Giżycko: Kontrola drogowa zakończyła się utratą prawa jazdy

Także wczoraj policjanci z giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego jadąc autami zdecydowanie za szybko. Pierwszego z kierowców mundurowi dostrzegli w miejscowości Skop gm. Ryn. Kierowca jechał swoją skodą, a przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie dozwolonej czterdziestki o 52 km/h. Zatrzymany do kontroli 28-letni mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące oraz otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych. Jego los podzielił w miejscowości Ruda gm. Miłki kierowca VW golfa, który jechał z prędkością 103 km/h. 26-letni kierowca również stracił prawo jazdy.

Bartoszyce: Pokazał policjantom zdjęcie swojego prawa jazdy

Policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali wczoraj prędkość kierujących samochodami w miejscowości Bezledy, przez którą biegnie DK-51 w kierunku Granicy Państwa. Przed godz. 17:00 policjant zmierzył prędkość auta, które pędziło z kierunku Granicy Państwa w kierunku Bartoszyc. Kierujący toyotą jechał z prędkością 118 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali toyotę do kontroli. Kierującym okazał się 31-letni obywatel Federacji Rosyjskiej. Mieszkaniec Kaliningradu nie miał przy sobie prawa jazdy, które policjanci chcieli zatrzymać w związku z popełnionym wykroczeniem. Zapytany o to jak przekroczył Granicę Państwa bez prawa jazdy, oświadczył, że przejście graniczne przekraczała żona, która w trakcie kontroli była pasażerką toyoty. Mężczyzna oświadczył, że tak w ogóle to ma prawo jazdy kat.. B i C. By to udowodnić pokazał policjantom... zdjęcie dokumentu w telefonie komórkowym. Za popełnione wykroczenia – brak dokumentu w trakcie kontroli i przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h obywatel Rosji został ukarany gotówkowym mandatem karnym w wysokości 500 zł.. Na tym nie koniec sprawy. Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wydawana jest decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. W przypadku obcokrajowca, który popełnił takie wykroczenie o sprawie informowany jest starosta powiatu, na terenie którego doszło do wykroczenia.

Elbląg: Pijana 18-letnia rowerzystka

Wczoraj około godz. 22:00 w podelbląskiej miejscowości Żurawiec policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał młodą kobietę, która jechała rowerem. Styl jazdy kobiety zwrócił uwagę policjantów. 18-letnia dziewczyna została zbadana alkotestem. Wynik badania wskazał 1,4 promila alkoholu w jej organizmie. Jej rower został przekazany innej osobie, a 18-latka wróciła do domu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rowerzysta, który jest pod wpływem alkoholu może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Jest to traktowane jako wykroczenie. Niemniej jednak sama jazda rowerem w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku.

Iława: Nietrzeźwy i na zakazie wziął auto bez wiedzy jego właściciela

Policjanci z suskiego komisariatu podczas pełnienia służby patrolowej na terenie miasta i gminy Susz zauważyli wczoraj samochód, który poruszał się całą szerokością drogi, a kierujący nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Kierowca jednak nie tylko nie zatrzymał pojazdu, ale przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożną skarpę, ale nadal uszkodzonym pojazdem kontynuował ucieczkę. Policjanci zmusili mężczyznę do zatrzymania się zajeżdżając mu drogę. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek wsiadł za kierownicę volkswagena mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód który prowadził zabrał bez zgody jego właściciela. Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(Asz/ESz/ICh/MK/KN/AP/TM)

Powrót na górę strony