Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Dzielnicowy na gorącym uczynku zatrzymał dwóch sprawców kradzieży przesyłki kurierskiej

St. asp. Maciej Płoski zatrzymał na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży przesyłki kurierskiej. Funkcjonariusz widząc jak jeden z nich chowa pod kurtką paczkę i szybkim krokiem obaj odchodzą, bez chwili zawahania ruszył za mężczyznami. Jeszcze wczoraj obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, do którego przyznali się.

Wczoraj dzielnicowy pełniący służbę w swoim rejonie zauważył dwóch mężczyzn, którzy dziwnie zachowywali się przy samochodzie jednej z firm kurierskich. Mężczyźni nerwowo rozglądali się, a jeden z nich schował kartonowe pudełko pod kurtkę. Obaj szybkim krokiem poszli w kierunku bloku, a następnie weszli do klatki schodowej. Funkcjonariusz natychmiast poszedł za nim i wszedł do klatki. Będący w środku mężczyźni próbowali dowiedzieć się, co padło ich łupem i usiłowali otworzyć paczkę. Przeszkodził im w tym st. asp. Maciej Płoski, który odebrał skradzioną przesyłkę i wezwał na miejsce drugi patrol.

Nic nie wiedzącemu o całym zajściu kurierowi zwrócono odzyskaną i nienaruszoną przesyłkę, w której jak się później okazało znajdowały się damskie buty.

Mieszkańcy Nidzicy usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Obaj dobrowolnie poddali się karze. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia za kradzież przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.  

id/in

  • St. asp. Maciej Płoski
    St. asp. Maciej Płoski
Powrót na górę strony