Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Poszukiwania 14-latki zakończone sukcesem. Cała i zdrowa została odnaleziona na terenie Działdowa

Poszukiwania zaginionej 14-letniej mieszkanki powiatu kętrzyńskiego trwały od 18 marca b.r. Informacja o zaginięciu trafiła do jednostek Policji w całym kraju, w poszukiwania zaangażowała się rodzina oraz znajomi zaginionej. Komunikaty o zaginięciu trafiły także do mediów i był publikowane na portalach internetowych.

Wczoraj (02.04.2017) policjanci otrzymali informację od jednej z mieszkanek Działdowa, że w jej mieszkaniu przebywa poszukiwana przez policję zaginiona 14-latka. Z przekazanych informacji przez kobietę wynikało, że dziewczyna przyszła odwiedzić jej córkę. Wiedząc, że jest osobą zaginioną bez wahania o tym fakcie poinformowała funkcjonariuszy. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili, że jest to poszukiwana 14-latka. Dziewczyna twierdziła, że przez ten okres czasu ukrywała się na ogrodach działkowych w Olsztynie. 14-latka cała i zdrowa trafiła do placówki opiekuńczo-wychowawczej na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie mł. insp. Dariusz Ślęzak serdecznie dziękuje dla przedstawicieli mediów i osób prywatnych, za zaangażowanie w poszukiwania zaginionej 14-latki.

        „Pragnę złożyć gorące podziękowania wszystkim Państwu - zarówno przedstawicielom mediów jak i osobom prywatnym - za tak szeroką publikację informacji o zaginięciu 14-letniej dziewczyny, dzięki której udało się odnaleźć zaginioną całą i zdrową. Po zamieszczeniu komunikatu o zaginięciu z wizerunkiem dziewczyny, który w tak szerokim zakresie został przez Państwa rozpowszechniony w mediach i na portalach społecznościowych do policjantów dotarła kluczowa w tej sprawie informacja przekazana przez mieszkankę Działdowa. Kobieta  poinformowała, że do jej córki przyszła dziewczyna, która jest poszukiwana przez policję. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce i już niedługo po tym zaginiona wrócił do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Nie po raz pierwszy współpraca z Państwem okazała się tak owocna, dlatego też mam nadzieję na dalsze Państwa zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta w przyszłości.”

(EP/TM)

Powrót na górę strony