Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Kętrzyn: Kursanci z WSPol - uczą się od doświadczonych policjantów

Policjanci Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz policjanci z Kętrzyna, pełnili służbę ze słuchaczami kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W trakcie służby, funkcjonariusze zatrzymali 25- letniego mieszkańca Olsztyna przy którym znaleźli blisko 20 gramów marihuany i 10 tabletek. Natomiast w Kętrzynie zatrzymano 4 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów i wykładowców WSPol w Szczytnie, zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Olsztyn:

Z pewnością swoją pierwszą służbę słuchacze kursu podstawowego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zapamiętają na długo. W środę (29.03.17r) jeden z nich pełnił służbę z policjantami OPP KWP w Olsztynie. Podczas patrolowania ulic miasta, na Placu Pułaskiego , funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli się oddalać. Jeden z nich zaczął uciekać i nie reagował na polecenia mundurowych. Po krótkim pościgu, mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie legitymowania, mieszkańcy Olsztyna zachowywali się nerwowo. Policjanci podejrzewali, że mogą mieć przy sobie nielegalne substancje, dlatego poddali ich kontroli. Przy jednym z nich znaleźli susz roślinny oraz tabletki. 25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 gramów marihuany i 10 tabletek, których dokładny skład potwierdzą specjalistyczne badania.

Mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Kętrzyn:

Wczoraj (30.03.17r), do kętrzyńskiej Komendy Policji przyjechali na praktyki zawodowe słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 19 młodych policjantów, w tym 11 mężczyzn i 8 kobiet, wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Policji, pełnili służbę na ulicach powiatu.

Podczas wczorajszej służby funkcjonariusze, wspólnie z policjantami WSPol na terenie powiatu zatrzymali 4 poszukiwanych mężczyzn przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kar pozbawienia wolności.  I tak, do pierwszego zatrzymania doszło o godz. 15.40 przy jednej z ulic miasta podczas legitymowania mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 43-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości za zakłócenie ładu i porządku będąc pod działaniem alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś natomiast zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Bartoszycach gdzie najbliższe dni spędzi za kratkami. Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło na terenie gminy Reszel. W jednej z miejscowości o godz. 17.00 policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu unikał wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna ma do odbycia karę 1 miesiąca pozbawienia wolności za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Do drugiego zatrzymania w tej gminie doszło o godz. 20.45. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zgodnie z wydanym przez miejscowy sąd nakazem na najbliższe dni trafi do aresztu za wykroczenie używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Kolejny z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w Kętrzynie przy ul. Powstańców Warszawy. 44-letni mieszkaniec miasta również trafił za kratki za nieuregulowaną grzywnę za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Dziś mężczyźni trafią do wyznaczonych aresztów.

Młodzi policjanci legitymowali, kontrolowali osoby i pojazdy, uczyli się taktyki pełnienia służby patrolowej. Tego dnia szczególnym nadzorem objęto miejsca, w których znajdują się lokale gastronomiczne, placówki handlowe oraz miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządku publicznego. Podczas praktyki wylegitymowano 28 osób i uczestniczono w 14 interwencjach. Za popełnione wykroczenia pouczono 12 osób.

Ab/ep/kw

Powrót na górę strony