Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: Zatrzymany diler narkotyków oraz jego klienci

Policjanci kryminalni z Morąga zatrzymali 20-latkę, która od kilku miesięcy na terenie miasta i okolic rozprowadzała narkotyki. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili także kim byli jej klienci. Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty, do których się przyznały. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Morągu pracując nad sprawą handlu narkotykami w ich rejonie, ustalili, że związek z tym nielegalnym procederem może mieć pewna młoda mieszkanka miasta. Kilka dni temu policjanci zapukali do drzwi 20-latki. Podczas przeszukania znaleźli w jej mieszkaniu woreczek z zawartością suszu roślinnego oraz wagę. Młoda kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Następnego dnia podczas przesłuchania dziewczyna przyznała się do rozprowadzania narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej dziesięć zarzutów w związku z posiadaniem oraz udzielaniem narkotyków.

To nie zakończyło pracy policjantów nad tą sprawą. Przez kolejne dni funkcjonariusze zbierali nowe informacje i na ich podstawie ustalili komu 20-latka sprzedawała narkotyki. W ubiegłym tygodniu do tej sprawy zostały zatrzymane kolejne osoby, którym również przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za udzielanie innej osobom środków odurzających 20-latce grozi teraz kara do lat 10 pozbawienia wolności, natomiast wszystkim tym, którzy je od niej kupili grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

Powrót na górę strony