Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda / Morąg: Nietrzeźwa matka sprawowała opiekę nad małoletnimi dziećmi

Dzielnicowi z Miłakowa zatrzymali 26-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości zajmowała się miesięczna córeczką i dwójką jej rodzeństwa w wieku 2 i 5 lat. Dzielnicowi zapukali do drzwi sprawdzając niepokojące informacje, które do nich dotarły, a dotyczyły tej rodziny. Po interwencji policjantów dziećmi zajęła się ich babcia, natomiast 26-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sytuacji.

Wczoraj (15.03.2017) dzielnicowi z Posterunku Policji w Miłakowie zapukali do jednego z mieszkań na terenie ich miasta. Policjanci chcieli sprawdzić informację dotyczącą niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi. Ta niepokojąca wiadomość dodarła do funkcjonariuszy podczas obchodu rejonu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 26-letnią kobietę wraz z trójką małych dzieci. Jedno z nich miało zaledwie miesiąc, leżało w wózku i płakało. Policjanci od matki poczuli zapach alkoholu. Kobieta przyznała się do tego, że rano wraz z mężem wypiła dwa piwa.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci, a 26-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W czasie zatrzymania kobieta miała w organizmie prawie promil alkoholu.

Policjanci będą sprawdzać czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty zdrowia lub życia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)

  • Zatrzymana kobieta
Powrót na górę strony