Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Włamywał się do samochodów, domów, a nawet plebanii. Został zatrzymany

Policjanci z Ostródy zatrzymali poszukiwanego 26-latka, który podejrzany jest o serię włamań i kradzieży na terenie miasta, m.in. do samochodów, domów, a w ostatnim czasie nawet do plebanii. Łupem mężczyzny padły m.in. elektronarzędzia, pieniądze, laptop oraz sprzęt nagłośnieniowy z kościoła. Mężczyzna nie pogardził też strojami i piłkami należącymi do jednego z ostródzkich klubów sportowych.

Ostródzcy kryminalni od jakiegoś czasu poszukiwali mężczyzny, podejrzanego o serie włamań i kradzieży. Według ustaleń funkcjonariuszy odpowiedzialny za nie był 26-letni mieszkaniec miasta. Miał on w ostatnim czasie włamać się do samochodów, domów oraz różnych innych pomieszczeń i zabierać stamtąd przede wszystkim sprzęt elektroniczny, pieniądze i elektronarzędzia. Nie pogardził też koszulkami i piłkami należącymi do jednego z ostródzkich klubów sportowych. Jednym z ostatnich celów włamywacza stała się plebania, którą okradł w miniony piątek (10.03.2017). Po wyjściu stamtąd zabrał ze sobą laptop, pieniądze i sprzęt nagłaśniający o wartości przekraczającej 4 tys. złotych.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec miasta włamywał się do tych obiektów wyważając przy pomocy różnych narzędzi okna lub drzwi. Osoby pokrzywdzone jego działalnością straty oszacowały na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Mężczyzna ukrywał się przed policjantami i często zmieniał miejsca pobytu. Dwa dni temu (13.03.2017) kryminalni wpadli na jego trop i zatrzymali go gdy przebywał w mieszkaniu swojej partnerki. W trakcie przeszukań pomieszczeń zajmowanych w ostatnim czasie przez mężczyznę policjanci odnaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów.

 

 

  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna
  • Odzyskane przedmioty
    Odzyskane przedmioty
  • Odzyskane przedmioty
    Odzyskane przedmioty

Ostródzcy policjanci przedstawili 26-latkowi pięć zarzutów związanych z włamaniami i kradzieżami różnych przedmiotów. Funkcjonariusze w tej sprawie nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz przedstawienia kolejnych zarzutów mieszkańcowi miasta, gdyż sprawa jest rozwojowa.

Za popełnione przestępstwa 26-latek będzie odpowiadał w tzw. „recydywie”. Mężczyzna wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Za włamania i kradzieże grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś (05.03.2017) sąd zadecyduje czy zatrzymany 26-latek zostanie tymczasowo aresztowany.

(JK/TM)

Powrót na górę strony